Ana Sayfa (Kitap) Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 


Nehir Roggendorf Eyüpoğlu
"Efsunlu Kemal"
Fiyatı: 30,00TL
Sitemizde:
27,00TL

İndirim: %10
Kitap
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Yayınevi: Sınır Ötesi


Kategori: Araştırma-İnceleme / Kemalizm-Atatürkçülük / Türkiye Üzerine

Özellikler: Boyut: 13,5 x 19,5 / ithal kitap kağıdı / 738 sayfa
Yayın Tarihi: Eylül 2008

ATATÜRK'ÜN DOĞUMUNDAN ÖLÜMÜNE KADAR ONUNLA BİRLİKTE YAŞAYACAK VE TARİHE ONUN GÖZLERİYLE BAKACAKSINIZ... Kısacık ömrüne öyle çok şey sığdırmıştı ki, inanılmazdı. Düşmanları bile inanamamışlardı. Düşman askerlerinin inanamadıkları bir başka şey ise, nokta atışı yapmalarına rağmen niçin bir türlü onu vuramadıklarıydı!... Bunu farkeden Türk Mehmetçiği sonunda ona bir isim taktı: “Efsunlu Kemal”. Bunu düşman askerleri de duymuşlardı. Onun cephede karşılarında durması içlerini ürpertiyor ve komutanlarına şöyle soruyorlardı: “Efsunlu Kemal orada mı?”... “Hayır” diyordu komutanları “Hayır... O orada değil... İçiniz rahat olsun.” Mütevazı bir evde doğmuştu... Muhteşem bir sarayda gözlerini kapatırken, düşmanlarının bile saygı duyduğu biri hâline gelmişti. İngiltere Başbakanı Lloyd George, gensoruyla koltuğundan olurken öfkeyle kalkmış ama yine övgüyle söz etmişti ondan: “Arkadaşlar! Yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğe bakın ki; O büyük dahi çağımızda Türk Ulusuna nasip oldu ve tam da bana rastladı. Mustafa Kemal’in dehasına karşı elden ne gelirdi!” Dur, durak bilmeyen 57 yıllık yaşam serüveni, ateş ve mermi yağmuru altında, fırtınalar şimşeklerle geçmişti. Yaşadığı çağ, İmparatorlukların battığı ve yerlerine yeni devletlerin kurulduğu, savaşlarla ihtilallerle dolu bir zaman dönemeciydi. Korku ve dehşetin maskesi tüm insanların yüzünde asılı duruyordu. Bu sancılı dönemeçten başarıyla sıyrılabilen birkaç ismin en büyüğü kendisiydi... Kısacık ömrüne öyle çok şey sığdırmıştı ki, inanılmazdı. Düşmanları bile inanamamışlardı. Düşman askerlerinin inanamadıkları bir başka şey ise, nokta atışı yapmalarına rağmen niçin bir türlü onu vuramadıklarıydı!... Bunu farkeden Türk Mehmetçiği sonunda ona bir isim taktı: “Efsunlu Kemal”. Bunu düşman askerleri de duymuşlardı. Onun cephede karşılarında durması içlerini ürpertiyor ve komutanlarına şöyle soruyorlardı: “Efsunlu Kemal orada mı?”... “Hayır” diyordu komutanları “Hayır... O orada değil... İçiniz rahat olsun.” Ama komutanlarının da içi rahat değildi. Çünkü onlar da çok iyi biliyorlardı ki, “Efsunlu Kemal” Mehmetçiğin yanında tam karşılarında duruyordu!... Özel arşivler... Özel belgeler... Gizli tutanaklar... Hepsi bir araya getirilerek ortaya çıkan bu öykü içindeki her şey gerçek. Bunlar, Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadar olan bir dönemin gerçekleri.

Barkod: 9789758312429
ISBN: 9789758312429Diğer Eserleri: Nehir Roggendorf Eyüpoğlu
Bir Emin Çölaşan Yetmez ki, Toplumsal Dönüşüm (Kitap - Yazar)
Gazi'nin Hüzünlü Aşığı, Birharf (Kitap - Yazar)
Ölümden Dönüş Öyküsü, Birharf (Kitap - Yazar)

Yorumlar Ana Sayfa Devam


Hata Bildirimi

Bu ürünün bilgilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız bunu bize aşağıdaki formu doldurarak bildirebilirsiniz.
Ürün bilgileri eksik ya da hatalı girilmiş.
Kişi bilgileri eksik ya da hatalı girilmiş.
Ürün fiyat bilgisi hatalı.
Ürün resmi hatalı.
Diğer
Sepet Devam
Boş

 

Yayınevi Bilgisi
Diğer Yayınlar
  
E-Posta: [Tıklayınız]
Telefon: 212 5136813
Faks: 212 5136813
Adres: Alemdar Mah. Çatalçeşme Sok. No: 23/1 D:4 Nuri Tezer Apt.
Cağaloğlu / İstanbul
En Çok Satanlar


Haftanın En Çok Satanları
1. Kulağım Karadeniz'de
2. M. S. 2150
3. Kasırga - Aera!
4. Galaktik Çömlek Tamircisi
5. Bir Ömür Nasıl Yaşanır?
Arkadaşınıza Önerin

Bu yayını bir arkadaşınıza önerin.
Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.074s