Ana Sayfa (Kitap) Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 


Francesca Gino

Çevirmen : Zafer Akın
Aklınızı Çeldirmeyin
Fiyatı: 35,00TL
Sitemizde:
28,00TL

İndirim: %20
Kitap
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Yayınevi: İmge

Editör : Elif Çongur

Kategori: Çeviri / Ekonomi / İş / İş Dünyası / Kişisel Gelişim / Piyasa İncelemeleri

Özellikler: Boyut: 13.5x21 / İthal Kitap Kağıdı / 317 sayfa
Yayın Tarihi: Şubat 2018

İçindekilere bakmak için tıklayın

İlk sayfayı okumak için tıklayın

 

 

Farkında olmayabilirsiniz, ancak basit, görünüşte ilgisiz faktörler, genellikle planlarınızdan ve arzularınızdan sizi saptırarak kararlarınız ve davranışlarınız üzerinde derin etkilere sahip olabilir. Bu kitap, bu etkileri belirlemenize ve bunlara karşı önlemler almanıza yardımcı olarak, aldığınız kararlara sadık kalmanızı ve amaçladığınız hedeflere ulaşmanızı sağlamada sizin için bir yol göstericidir.

 

Psikolog ve Harvard Business School profesörü Francesca Gino, seçimlerimizin hedeflerimizle karşı karşıya gelmesinde rol oynayan güçleri uzun süredir incelemektedir. Bu kitapta tüketici ve çalışan olarak sahip olduğumuz rollerden (satın aldığımız şeyler, meslektaşlarımızla etkileşim kurma şeklimiz), insan olarak daha geniş çapta yaptığımız seçimlere kadar (kiminle çıktığımız, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimiz) çok çeşitli durumlarda nasıl karar verdiğimizi araştırmaktadır. Gino’nun araştırmalarından, istediğimiz şeylerle, sonuç olarak yaptığımız şeyler arasında bir uyuşmazlığın ortaya çıkma ihtimalinin ne zaman en fazla olduğunu anlıyoruz. Kararlarımızı en başta düşünmediğimiz yönlerde hangi faktörler etkiler? En önemli kararlarımızı raydan çıkarabilecek ince etkileri düzeltmek için neler yapabiliriz? Bu ve benzeri sorulara verilen cevaplar, kişisel ve mesleki hedeflerinize bağlı kalmanız noktasında size yardımcı olacaktır.

 

Bu kitap, kararlarınızın nüanslarını daha iyi anlamanıza ve kararlarınızın yoldan çıkmasına neden olan etkilerle gerçek dünyada karşılaştığınızda, onlarla daha kolay başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Çok iyi kurgulanmış planların bile rayından nasıl çıkabildiğini öğrenmekle, kendi planlarınıza bağlı kalma noktasında daha donanımlı olacaksınız.

 

Bazen yıkıcı sonuçlara neden olan kararlarımızı etkileyen birçok faktörden haberimiz dahi yoktur. Gino kitabında,  bizim, annelerimizin ve çocuklarımızın daha mutlu olmasını sağlayacak kararları vermemizde bize yardımcı olmak için bu faktörlerin çoğunu tanımlayarak bizi aydınlatıyor.

 

-DAN ARIELY, Duke Üniversitesi'nde Psikoloji ve Davranışsal İktisat Profesörü. New York Times en çok satanlar listesinde yer alan PredictablyIrrational, TheUpside of Irrationality ve The Honest Truth about Dishonesty adlı kitapların yazarı

 

Francesca Gino, en zeki ve anlayışı en derin karar bilimleri araştırmacılarından biridir. Onun zekice araştırmaları bu kitabın her sayfasını süsleyerek karar verme konusundaki düşünme şeklinizi derinden değiştirecek.

 

-CHIP HEATH, Stanford İşletme Yüksek Okulu'nda Örgütsel Davranış Profesörü. Madeto Stick and Switch: How to Change Things When Change is Hard adlı kitabın ortak yazarı

 

Hem korkutucu, hem oldukça yararlı hem de çok keyifli. Korkutucu çünkü mükemmel olmayan beyinlerimizin kararlarımızı ve hayatlarımızı nasıl mahvettiğini gösteriyor. Oldukça yararlı çünkü bu kusurlara rağmen nasıl ayakta kalıp başarılı olabileceğimizi gösteriyor. Çok keyifli çünkü Gino'nun bilgeliği, ilginç anlatımı ve muhteşem zekâsı kitabının her sayfasını zenginleştiriyor.

 

-ROBERT I. SUTTON, Stanford Mühendislik Okulu'nda Yönetim Bilimi ve Mühendislik Profesörü. GoodBoss, Bad Boss and The No Asshole Rule adlı kitabın yazarı

 

Kararlarımızı nasıl verdiğimizi ve bu süreçleri etkileyen görünmez güçleri daha iyi anlamakla ilgilenen herkes için vazgeçilmez bir rehber. Beyinlerimiz gerçekten dış etkenlere duyarlı olabilir mi? Elinizdeki kitap, dikkatle yapılmış araştırmalardan örnekler vererek, dış etkenlerden ne kadar kolay etkilendiğimiz gerçeğini ortaya koyuyor ve bize planlarımıza nasıl sadık kalacağımız konusunda somut stratejiler öneriyor.

 

-JOHN ENGATES, Rackspace'de Teknolojiden Sorumlu Başkan

 

Neden birçok kararımız yoldan çıkar? Gino, cevabın aslında aynada bize baktığını söylüyor. Kitabında, dikkatimizi dağıtan, mantığımızı saptıran ve sonuçta bizi yoldan çıkaran birçok kuvveti ortaya koyuyor. Deneysel araştırma ve canlı örneklerin zengin bir karışımını içeren bu kitabı okumak hayatınızda verdiğiniz kararları tekrar düşünmenizde ve geliştirmenizde size yardımcı olacak.

 

-DANIEL H. PINK, Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us, A Whole New Mind ve ToSell Is Human adlı kitapların yazarı

 

Etkileyici, güzel yazılmış ve düşüncelerinizi kışkırtan bu kitabı, kararların bu kadar kolayca rayından nasıl çıktığı konusunda derin bir anlayış kazanmak ve iyi düşünülmüş planlara nasıl sadık kalınacağı ile ilgili tavsiye isteyen herkes okumalı. Bir solukta bitireceğiniz çok eğlenceli bir yolculuk sizi bekliyor.

 

-SUSAN CAIN, Quite: The Power of Introverts in a World That Can't Stop Talking adlı kitabın yazarı.Barkod: 9789755338989
ISBN: 9789755338989


Yorumlar Ana Sayfa Devam


Hata Bildirimi

Bu ürünün bilgilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız bunu bize aşağıdaki formu doldurarak bildirebilirsiniz.
Ürün bilgileri eksik ya da hatalı girilmiş.
Kişi bilgileri eksik ya da hatalı girilmiş.
Ürün fiyat bilgisi hatalı.
Ürün resmi hatalı.
Diğer
Sepet Devam
Boş

 

Yayınevi Bilgisi
İmge Sitesi
Diğer Yayınlar
  
E-Posta: [Tıklayınız]
Telefon: 0532 447 24 89
Adres: Konur Sok. No: 17 Kızılay / Ankara
0532 696 05 74

Mühürdar Cad. No: 80 Kadköy / İstanbul
0216 348 60 58
Genel Yayın Yönetmeni:
Refik Tabakçı
En Çok Satanlar


Haftanın En Çok Satanları
1. Kulağım Karadeniz'de
2. M. S. 2150
3. Kasırga - Aera!
4. Galaktik Çömlek Tamircisi
5. Temel Gazetecilik
Arkadaşınıza Önerin

Bu yayını bir arkadaşınıza önerin.
Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.069s