Ana Sayfa (Kitap) Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları


Derleyen : Ali Murat Özdemir
Derleyen : Muammer Ketizmen
Türkiye'nin Hukuk Sisteminde Yapısal Dönüşüm
Fiyatı: 46,00TL
Sitemizde (KDV Dahil):
32,20TL

İndirim: %30
Kitap
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Yayınevi: İmge


Kategori: Hukuk / Türkiye Üzerine

Özellikler: Boyut: 13.5x21 / İthal Kitap Kağıdı / 413 sayfa
Yayın Tarihi: Nisan 2014

Hukuktaki dönüşüm hiçbir zaman sadece hukuk alanındaki dönüşüm değildir. Onu anlamak için normların, normlardaki dönüşümün bilgisi yetmez; normlar tarafından düzenlenen ilişkilerin bilgisine de gerek vardır. Hukuk kendisine vücut veren normatif bünyenin dışında kendi düzenleme nesnesi olan ilişkilerde birlikte var olur ve dönüşür. Normlar tarafından düzenlenen ilişkilerin bilgisi hukuk alanında bulunmaz.

Bu kitap normatif dönüşümün normlar tarafından düzenlenen ilişkilerdeki dönüşümle birlikte inceleme gayesiyle tasarlandı. Meşruiyet krizinin kesifleştiği ve piyasaların topluma karşı savunusu dışında hiçbir ilkenin ayakta kalamadığı bir ortamda bitirildi.

Bu ülkede, üzerinde ittifak edilebilecek yegane payda piyasaların topluma karşı savunusu ise artık şiddet içeren pratiklerin sebebi muhatapların eylemleri değil, bunların varoluş tarzları olacaktır.

Acil yanıt bekleyen soru şudur: "Mevcut burjuva ideolojisini oluşturan söylemler bütünlüğü içerisinde özgür alanına dahil edilmiş olan kategoriler ne kadar daralabilir? Söz konusu kategorilerin daralmış halleri yine de - iyi kötü- özgürlük sayılabilir mi?"

Hukuk alanında başlayan ve onunla sınırlı olmayan çalışmamız bizi toplumsal krizin artık başka disiplinlerin diline dönüşerek izlenebileceği sınır noktalarına kadar taşıdı. Mevcut durum, karakolları çökmüş, bir dönem kerteriz olarak kabul edilen akarsuların buharlaşmış ve mayın tarlaları yabani eşeklerin istemsiz hareketleri neticesinde trajik şekilde temizlenmiş bulunan sıfır noktasından bağırmak suretiyle diğer disiplinlerden bakan araştırmacılara ve okura duyurulur. Barkod: 9789755337692
ISBN: 9789755337692