Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Mümtaz Arıkan
1947'de İstanbul'da doğan Mümtaz Arıkan, 1967'den bu yana çeşitli basın organlarında ressam ve karikatürcü olarak çalışmıştır. 1974'te Güzel Sanatlar Akademisi Grafik Bölümü'nü bitiren Arıkan, Doğan Kardeş, Hayat, Gırgır, Milliyet Çocuk dergileriyle, Hürriyet, Akşam ve Cumhuriyet gazetelerinde çalıştı. Akşam Gazetesi'ne "Müneccimbaşı" komik kadını çizdi. Bir yıl kadar Bahreyn'de çizgi film çalışmaları yaptı.

"Tarihte Bugün", 1983'ten beri Cumhuriyet Gazetesi'nde aralıksız yayımlanan resimli bir banttır. 20 yıl, bir tarih köşesi için Türkiye'de rekor sayılabilir!

Mümtaz Arıkan, uzak ve yakın tarihi, yerli-yabancı kaynaklarından titizlikle araştırarak günü gününe yazıyor; kendi çizgileriyle görselleştirip okurlarına sunuyor. Çocuklardan başlayarak her yaş grubunu kapsayan okurlarının çok farklı merakları olabileceğini hiç unutmuyor.

Tarihte Bugün kitabında tarih olaylarından genel bir seçki yapıldı ve "1" numara verildi. Okurun ilgisine göre daha farklı seçkiler yapılabilecek; 2. ve 3. kitaplar da yayımlanabilecektir.

Halen "Tarihte Bugün"ün televizyona uyarlanabilmesi için de çalışmalar yapılıyor. Resimler animasyon tekniğiyle hareketlendiriyor.

İşte, "Tarihte Bugün"ün kapsamına giren başlıca konular:

Tanınmış Kişiler, Savaşlar, Siyasal Gelişmeler, Devrimler, Kşifler, İcatlar, Doğa Felâketleri, Büyük Kazalar, Polisiye Olaylar, Spor Olayları, Edebiyat, Sanat, Bilim ve Teknik, Uzay Araştırmaları, Havacılık, Denizcilik, Moda, Hayvanlar, Dinî Olay ve Kişiler, Şaşırtıcı Olaylar, Ender Görülen Yaratıklar, Tarihta İlkler...


Eserleri

365 Gün 365 Cinayet - Yazar (İthaki)
Dinozor Kitabı - Resimleyen (NTV)
Dinozor Kitabı - Yazar (NTV)
Resimli Kurtuluş Savaşı Güncesi - Yazar (İnkılap)
Tarihte Bugün - Resimleyen (İnkılap)
Tarihte Bugün - Yazar (İnkılap)
Sepet Devam
Boş

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.044s