Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Metin Gülbay
1956 doğumlu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlikiler Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Hıdır Göktaş ile beraber 1994 yılında, Soğuk Savaştan Sıcak Barışa-Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye’nin Yeri başlıklı söyleşilerden oluşan ilk kitabını yayımladı. Kitap bir hafta içinde toplatıldı ve her iki gazeteci yargılanarak ilkin 20’şer ay hapse, sonra Terörle Mücadele Yasası değişince yeniden yargılanarak 11’er ay hapis cezasına, yanı sıra ağır para cezasına çarptırıldı. İkinci cezaları “beş yıl içinde bir daha tekrarlanmamak üzere” ertelendi ve hapse girmekten kurtuldular. Her ikisi de davayı yayıncıları ile birlikte Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıdı. Dava sürüyor. Gülbay’ın gazeteci Murat Ören ile birlikte derledikleri Geleceğin Solu Solun Geleceği isimli çalışması ise 1997 yılında yayımlandı. Metin Gülbay, turkleronline.com ve ortakhaber.com adlı iki haber-yorum sitesini yayına sokmuştur, bu iki sitenin editörlüğünü de yürütmektedir.


Eserleri

''Türk'ün Türk'ten Başka Dostu Yoktur'' - Yazar (İthaki)
Geleceğin Solu Solun Geleceği - Yazar (Alan)
Kışladan Anayasaya Ordu -Siyasi Kültürde TSK'nin Yeri- - Yazar (Metis)
Soğuk Savaştan Sıcak Barışa - Yazar (Alan)
Sepet Devam
Boş

 

Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.251s