Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Levent Yılmaz
1969'da Ankara'da doğdu. A.Ü. İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Gece Yayınları'nın kuruluşunda yer aldı. 1991 yılına kadar yayın yönetmenliğini yürüttü. Gergedan, Gösteri, Defter gibi dergilerde şiir, çeviri ve yazıları yayımlandı. 17. yüzyıl Avrupa tarihyazımı üzerine doktora çalışmasını 2002 yılında EHESS'te tamamladı. Türkiye'de ve Fransa'da çeşitli yayınevlerinde yayın danışmanlığı yaptı. 2002 yılından bu yana EHESS ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Avrupa kültür tarihi üzerine dersler vermektedir. Bu alandaki İngilizce Metinleri Storiadella Storiografia, Intellectual News gibi dergilerde, şiirlerinden İngilizceye yapılan çeviriler ise Grand Street, Raritan gibi dergilerde yayımlanmıştır. Sonülke'de yer alan ve Ünal Aytür tarafından İngilizceye çevrilen şiirler 2004 yılında The Sheep Meadow Press (New York) tarafından yayımlanacaktır. Le temps de la nouveauté. Essai sur la Querelle des Modernes adlı Fransızca kaleme aldığı araştırma kitabı ise yine 2004 yılında Gallimard yayınevinden çıkacaktır.

Kitapları: Gece Şiirleri (1988), Anthologie de la Poésie Turque Contemporaine (J. Pinquié ile, Editions Publisud, 1991), Hayâl ile Fırtına (Gece Yay., 1991), 1945 Sonrası Fransız Şiiri Antolojisi (YKY, 1993), Kayıp Ruhlar İsimsiz Adalar (YKY, 1993), Kaplan Zamanı ve Geçiş (Altıkırkbeş, 1997). Ayrıca, Yves Bonefoy'nın Mitolojiler Sözlüğü'nün Türkçe baskısını yayıma hazırlamıştır. (2 cilt, Dost Kitabevi, 2000).


Eserleri

A Retrospective of Yüksel Arslan Retrospektifi - Derleyen (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Ada ile Brunik - Yazar (Can)
Adı Vasfiye - Oyuncu (Promete Film)
Afrika - Yazar (Metis)
Bir Tuz Denizi Şarkısı - Çevirmen (Dost)
Corto, Git Gidebildiğin Kadar... - Çevirmen (Dost)
Düşünen Söyleşiler - Yazar (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Giambattista Vico ve Yeni Bilim'in Temel Kavramları - Yazar (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Hadrianus'un Anıları - G. Yayın Yönetmeni (Helikopter)
Modern Zamanın Tarihi - Batı'da Yeni'nin Değer Haline Gelişi - Yazar (Metis)
Oğlak Burcu Altında - Çevirmen (Dost)
Otori Efsaneleri - Bülbül Döşemeler - Çevirmen (Everest)
Paralel Hayatlar - Yazar (Doğan Kitap)
Sonülke - Yazar (Metis)
Sonülke - Yazar (Yapı Kredi)
Sepet Devam
Boş

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.185s