Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Haldun Çancı
Dr. Haldun Çancı (doğ: 1968 Ankara-Haymana) orta öğrenimini Ankara-Polatlı'da tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nden 1991 yılında mezun oldu. Aynı yıl burslu öğrenci olarak Bilkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden yüksek lisans öğrenimine başladı. Bir yıl içerisinde bu programı birincilikle tamamlayarak, aynı bölümde sınavsız olarak doktora yapmak üzere kabul edildi. Yine aynı bölümde yarışma sonucu tahsis edilen araştırma görevliliği ile ödüllendirildi. 1994 yılına kadar bu bölümde sürdürdüğü doktora çalışmalarına daha sonra Marmara Üniversitesi, Siyasal ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı'nda devam etti. Doktora çalışmasını 1998 yılında tamamladı. Yaklaşık beş yıldır K.K.T.C.'de bulunan Çancı, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. Siyasal ideolojiler, siyasal sistemler, siyasal partiler, milliyetçilik konularında uzman olan ve bu konularla ilgili çalışmaları bulunan Çancı, dönem dönem, 'Sosyolojiye Giriş', 'Siyaset Sosyolojisi', 'Türk Politikası' ve 'Kıbrıs Politikası' gibi dersler okutmaktadır.


Eserleri

Büyük Karara Doğru - Yazar (Kum Saati)
Kıbrıs'ta Son Perde -ABD, AB ve AKP Üçgeninde Küreselleşen Kıbrıs- - Yazar (Otopsi)
Sepet Devam
Boş

 

Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.031s