Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Ali Ece
20 Ocak 1977'de İstanbul'da doğdu. En az herkesinki kadar harika bir çocukluk geçirdi. 5 yaşında okula başlatılınca hayatı alt üst oldu. 1987 yılında Saint-Joseph Erkek Lisesi'ni kazandı, orada geçirdiği 8 yıl hayatının en güzel zamanı oldu. Edebiyat hocası Mişel Tagan'dan Fransız şiiri ve Albert Camus'u sınıf arkadaşı Orçun Türkay'dan Rus, dedesindende Türk edebiyatını öğrendi. Bu arada Efes Pilsen, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta basketbol oynadı ama hep futbolcu olmak istedi.

Okuduklarını hayatta uygulamaya çalışınca başı sürekli derde girdi. 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünü kazandı. Kısa bir süre sonra "devlet" kavramıyla arasındaki uçurum onu geri dönülmez biçimde sanatın bulanık sularına itti. Birçok müzik grubu kurdu. Daha fazla yaşamak için uyumadı. Kendini resim ve tiyatroya verdi. 2000 yılında hayata atılmamak için aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Anabilimdalı'nda yükseklisans yapmaya başladı. Yapı Kredi Yayınları'nda editör olarak çalıştı. Cogito, Sanat Dünyamız ve daha birçok dergide yazıları yayınlandı. Bir süre çevirmenlik yaptı. Ayın En Güzel Hali yayınlanan ilk romanıdır. Halen Dinar Bandosu grubunda gitar, org ve bas çalmaktadır.


Eserleri

12 Azize'ye 12 Ağıt - Yazar (İthaki)
Ayak Oyunlarından Akıl Oyunlarına Futbol - Yazar (Profil)
Ayın En Güzel Hali - Yazar (İthaki)
Pierre Loti -Gezegen Seyyahı- - Editör (Yapı Kredi)
Yakalanan Zaman - Düzeltmen (Yapı Kredi)
Sepet Devam
Boş

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.062s