Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Aykut Işıklar
1949 yılında istanbul'da doğdu. Çocukluğu Yeşilyurt sokaklarında zengin çocuklarının arasında geçti. İlk ve ortaokulu Yeşilköy'de, liseyi Haydarpaşa'da tamamladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nun iç mimarlık ve endüstri tasarımı bölümünde öğrenim gördü.

Gazeteciliğe 1968 yılında yeni gazete'de başladı. Kısa zaman sonra Hürriyet Kelebek'e geçti. Hürriyet gazetesinde 12 yıl magazinci olarak görev yapıp, istifa ederek ayrılan "ilk kişi" oldu. Daha sonra sırası ile Tercüman (2 yıl), Posta-Günaydın (2 yıl), Sabah (11 yıl) ve Akşam (5 yıl) gazetelerinde çalıştı. Bir dönem HBB, ATV, Star TV ve Flash TV'deki çeşitli programların yapımcılık, sunuculuk ve metin yazarlığını yaptı.

İ.Ü. İletişim Fakültesi öğrencilerinden de bir ödül alan Işıklar, halen Dünden Bugüne Tercüman gazetesinde yazarlık hayatını sürdürüyor.

Aykut Işıklar, girişimci yönüyle gazeteciliği döneminde birçok önemli organizasyona imza attı. Birçok sanatçının sahne ve turne organizasyonlarını gerçekleştirdi. Hülya Avşar, Yasemin Baradan Dündar, Jülide Ateş gibi pek çok ünlünün adını duyurduğu güzellik yarışmalarını düzenledi. Rumelihisarı'ndaki ilk gösteri olan "Merhaba Müzik"in senaryosunu ve süpervizörlüğünü yaptı. "Hisseli Harikalar Kumpanyası" başta olmak üzere Egemen Bostancı'nın tüm müzikallerinde görünmeyen önemli görevler üstlendi. Sanat dünyasının önemli isimlerinin yanlarında oldu. İrlanda'da uluslararası şarkı yarışmasında jüri üyesi oldu, Moskova'da Türkan Şoray'ın başrolünü oynadığı Ferhat ile Şirin filminde figüranlık yaptı.

Şu anda en çok sevdiği şey ise, üçüncü evliliğini yaptığı eşi ve çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek.


Eserleri

Bildiğiniz Gibi Değil - Yazar (Karakutu)
Sepet Devam
Boş

 

Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.031s