Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları
Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Aleksandr Dugin
1962'de Moskova'da doğdu.
Çok değişik alanlarda makale, kitap ve çevirileri yayınlandı. Özellikle tradisyonel okulun önde gelen isimlerinden R. Guenon, J. Evola, G. Meyrink gibi düşünürlerin kitap ve makalelerini Rusça'ya çevirerek yayınladı.
Strateji, jeopolitik gibi konulardaki yazıları ve yaptığı yayınlarla ilgi gören Dugin 1999'dan bu yana Rus Parlamentosu (Duma) Başkanlığının strateji ve jeopolitik konularda başdanışmanlığını yapmaktadır.
2001 yılında Avrasya Partisi'ni kurdu ve liderliğini üstlendi. Eurasian Observer gazetesini yayınlamaya başladı. 2002'den beri Izvestia, Literaturnaya Gazeta, Vremya Novostey gibi ulusal yayın organlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.
Fransız Actuel dergisinin, Sovyet sonrası dönemde en etkin Rus düşünürü olarak tanımladığı Dugin, Avrasyacılığın en önemli sözcülerinden biri olarak tanınmaktadır.
Dokuz dil bilen yazar evli ve iki çocuk babasıdır.


Eserleri

İnsanlığın Ön Cephesi Avrasya - Yazar (Kaynak)
Moskova-Ankara Ekseni - Yazar (Kaynak)
Nursultan Nazarbayev'in Avrasya Misyonu - Yazar (Yeni Avrasya)
Rus Jeopolitiği -Avrasyacı Yaklaşım- - Yazar (Küre)
Sepet Devam
Boş
Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.067s