Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Hüseyin Korkut
1971 yılında Manisa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa'da tamamladı. 1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'ne girmesine rağmen okulu yarıda bırakmak zorunda kaldı. Kamuoyunda "Manisalı Gençler" adıyla bilinen olaylarda gözaltına alındı. Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararıyla kesin hükme bağlandığı üzere; Manisa Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltındaki arkadaşlarıyla on bir gün boyunca ağır işkence gördü. Buca-E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu kaldı. Terör örgütüne üye olmak suçlaması ile dört yıl süren DGM'deki yargılama sonucunda beraat etti. Korkut, hapishaneden tahliye edildikten sonra gözaltı sürecinde gördüğü ağır işkenceler nedeniyle, uzun süren bir depresyon tedavisi görmüştür. İlk öyküleri; 'Çalbatur Kışlası', 'Okuldan Kaçış' ve 'Mahşer Ateşi'ne, gözaltına alındığında polis tarafından el konmuş, tek nüsha olan bu öyküler polisçe iade edilmediğinden yayınlatılamamıştır.

Korkut'un Eserleri:
 - Ateş Manisa'ya da Düştü (İmge Kitabevi Yayınları, 2007)Eserleri

Ateş Manisa'ya da Düştü - Yazar (İmge)
Sepet Devam
Boş

 

Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.040s