Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Laurence Steinberg
Temple Üniversitesi Laura H. Carnell’da ayrıcalıklı (distinguished) unvanlı psikoloji profesörüdür. 1974’te Vassar Koleji’nden ve 1977’de Cornell Üniversitesi’nden mezun olmuş, insan gelişimi ve aile çalışmaları alanında doktora derecesini almıştır. Amerikan Psikoloji Derneği’nin üyesi ve Ergenlik Araştırmaları Derneği’nin eski başkanıdır. Dr. Steinberg’in araştırmaları anababa-ergen ilişkileri, ergen iş yaşamı, lise reformu, ergen suçları ve ergenlerin yargılanmasını içeren çağdaş ergenliğin çeşitli konularına odaklanmaktadır. Ergenlik Araştırmaları Derneği’nin John P. Hill Ergenlik Çalışmalarına Büyük Katkı Ödülü, Ergen Tıp Derneği’nin Gallagher Ders Ödülü ve Amerikan Psikologlar Derneği’nin Urie Bronfenbrenner Bilim ve Topluma Hizmette Gelişim Psikolojisi Yaşam Boyu Katkı Ödülü ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Dr. Steinberg, Kaliforniya Üniversitesi, Wisconsin Üniversitesi ve Temple Üniversitesi tarafından olağanüstü araştırmacı ve öğretim üyesi olarak tanınmış ve Temple Üniversitesi’nce 1994 yılında o üniversitenin “Büyük Öğretim Üyelerinden Biri” olarak ödüllendirilmiştir. Ergenlik kitabına ek olarak Dr. Steinberg, ergenlik yıllarındaki büyüme ve gelişme konusunda 200’den fazla sayıda makalenin yazarı ya da ortak yazarıdır. Steinberg’in Eserleri:
• You and Your Adoloscent: A Parent’s Guide for Ages 10 to 20 (Ann Levine ile birlikte)
• When Teenagers Work: The Psychological and Social Costs of Adolescent Employment (Ellen Greenberger ile birlikte)
• Crossing Paths: How Your Child’s Adolescence Triggers Your Own Crisis (Wendy Steinberg ile birlikte)
• Studying Minority Adolescents: Conceptual, Methodological, and Theoretical Issues (Vonnie McLoyd ile ortak editör)
• Beyond the Classroom: Why School Reform Has Failed and What Parents Need to Do (Bradford Brown ve Sanford Dornbusch ile birlikte)
• Handbook of Adolescent Psychology (Richard Lerner ile ortak editör)
• The Ten Basic Principles of Good Parenting
• Ergenlik (İmge Kitabevi Yayınları, 2007)


Eserleri

Ergenlik - Yazar (İmge)
Fırsatlar Dönemi Olarak Ergenlik - Yeni Ergenlik Biliminden Dersler - Yazar (İmge)
Sepet Devam
Boş

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.037s