Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Süha Bölükbaşı
Prof. Dr. Süha Bölükbaşı, 1988 yılından beri ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesidir. Bu göreve başlamadan önce AÜ SBF'den lisans ve Universty of Virginia'dan yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. ODTÜ'deki görevi sırasında da uzun süreli araştırmalar dolayısıyla Indiana Üniversitesi'nde ve Washington'da Woodrow Wilson Center'da bulunmuştur. Süha Bölükbaşı'nın yayınları Türk dış politikasının çeşitli yönlerine yönelik olmuştur. Son yıllarda daha çok Türkiye-Ortadoğu, Türkiye-Kafkasya ve Türk-Yunan ilişkileri üzerine yoğunlaşmıştır.

Bölükbaşı'nın eserleri:

- The Superpowers and the Third World: Turkısh-American Relations and Cyrprus (Universty Press of America, 1988) - Turco-Greek Relatios: Issues, Policies and Prospects" (Der. C. H. Dodd, Turkish Foreign Policy: New Prospects, Eothen Press, 1992) - Türkiye ve Yakınındaki Orta Doğu (Dış Politika Enstitüsü, 1992) - "Türkiye'nin Yakınındaki Avrupa: Türk-Yunan Sorunları" (Der. Atila Eralp, Türkiye ve Avrupa, İmge Kitabevi Yayınları, 1997) - "The Growth of Nationalism in Azerbaijan" (Der. Sefa M. Yürükel, Contrasts and Solutions in the Caucasus, Aarhus Universty Press, 1998) - "The Cyrprus Dispute and the U. N.: Peaceful Non-Settlement Between 1954-1996" (The International Journal of Middle Eastern Studies, c. 39, 1998) - "Hazar Denizi Petrolleri ve Bölge Ülkeleri Arasında Uyuşmazlık" (Der. Meliha Altunışık, Türkiye ve Orta Doğu, 1999) - "Kıbrıs Uyuşmazlığı ve Birleşmiş Milletler: 1954-1996 Arasında Barışçı Çözümsüzlük" (Der. Yüksel Sönmezoğlu, Türk Dış Politikasının Analizi, Der Yayınları, 1999) - "Turkey and the Jockeying for Power between States in the Caspian Sea Basin" (Der. S. Akiner, A. Aldis, The Caspian: Politics, Energy, Security, Curzon Press, 2001) - "Nation Building in Azerbaijan: The Soviet Era" (Der. Erik Zürcher, Opting out of the Nation: Identity Politics in Central, South and West Asia, I. B. Tauris, 2001)


Eserleri

Barışçı Çözümsüzlük - Yazar (İmge)
Sepet Devam
Boş

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.209s