Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları
Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Sinan Sönmez
Prof. Dr. Sinan Sönmez, Bozcaada'da doğdu. TED Ankara Kolej'inden mezun oldu. Burslu olarak okuduğu Fransa'da Caen Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Doktorasını 1978 yılında Paris-Nanterre Üniversitesi'nde tamamladı ve 1983'te doçent, 1989'da profesör oldu. Yurtiçinde ve yurtdışında değişik üniversitelerde ders verdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden kendi isteğiyle emekli olduktan sonra, Eylül 2001 yılında Atılım Üniversitesi'nde göreve başladı. Prof. Sönmez'in ulusal ve uluslararası kongrede sempozyumlarda sunmuş olduğu bildirilerin ve yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Sönmez'in Eserleri:

* Mobilite Internationale de la Force de Travail et le Sous-developpement. Un Exemple: La Turquie (Universite de Paris-X-Nanterre, Doktora tezi, 1978)
* Toplumsal Gereksinmeler, Kaynak Dağıtımı ve Pareto Optimumu (Gazi Üniversitesi, 1983)
* İşbitiren Ekonomi (S.Aren, G.Tüzün, O.Oyan, A. Işıklı, Y. Kepenek, A. Konukman ve N. Özcan ile birlikte, Bilim ve Sanat, 1986)
* Kamu Ekonomisi Teorisi: Kamu Harcamalarında Etkinlik Arayışı (Teori/Verso, 1987)
* Türkiye'de Sanayileşmenin Yeni Boyutları ve KİT'ler (Editör: K. Boratav ve E. Türkcan, ortak çalışma, Tarih Vakfı Yurt Yayınları, Birinci Baskı, Temmuz 1993; İkinci Baskı, Eylül 1993)
* Özelleştirme Tartışmaları (Editör: A. Polatoğlu, Bağlam Yayınları, 1994)
* Dünya Ekonomisinde Dönüşüm: Sömürgecilikten Küreselleşmeye (İmge Kitabevi Yayınları, 1998, 2005)
* Türkiye İş Bankası Tarihi (U. Kocabaşoğlu ve G. Sak ile birlikte, Tarih Vakfı, 2001)
* İktisadi Kalkınma, Kriz ve İstikrar (Editör: A. H. Köse, F. Şenses ve E. Yeldan, ortak çalışmai İletişim Yayınları, 2003)
* Dünya Ekonomisinde Bütünleşme Hareketleri ve Türkiye (K. Boratav, H. Seyidoğlu, T. Subaşat ve N. Yıldırım Mızrak ile birlikte, Siyasal, 2004)Eserleri

Dünya Ekonomisinde Bütünleşme Hareketleri ve Türkiye - Yazar (Siyasal)
Dünya Ekonomisinde Dönüşüm - Yazar (İmge)
Küreselleşme, Kriz ve Türkiye'de Neoliberal Dönüşüm - Derleyen (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Sepet Devam
Boş
Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.084s