Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Nikos Kazancakis
Yirminci yüzyılın en önemli Yunan yazar, şair ve düşünürlerinden biri olan Nikos Kazancakis, 1883 yılında Girit'te doğdu. 1906'da Atina'da Hukuk Okulu'ndan mezun olduktan sonra çalışmalarını Paris'te sürdürdü. Balkan savaşları sırasında gönüllü olarak Yunan Ordusu'na katıldı. Savaştan sonra birçok Avrupa ve Asya ülkesini dolaşarak gezi yazıları yazdı. Kazancakis, düşünce adamı olarak Nietzsche ve Bergson'un çalışmalarıyla Hıristiyanlık, Marksizm ve Budizm'in etkisi altında kaldı. Eserlerinde bu farklı bakış açılarını sentezlemeye çalıştı. 1927'de düşünce yapısını ortaya koyan en önemli eseri Askitiki yayınlandı. 1938 yılında 13 yıl boyunca üzerinde çalıştığı epik şiirleri 'Odysseas'ı, Homer'in bıraktığı yerden Ulysses'in anlatım biçimi koruyarak yazdı. Bu geniş şiirsel çalışma 33.333 mısradan oluşmaktadır. Kazancakis, yaşamın son yıllarında ünlendi. 1956 yılında Viyana'da Uluslararsı Barış Ödülü'nü aldı. 1957'de Almanya'da öldükten sonra Girit'i çevreleyen Venedik Surlarının kale burçlarından birinin altına gömüldü. Türkçeye çevrilen yapıtları, Zorba, Kaptan Mihalis, El Greco'ya Mektuplar, Günaha Son Çağrı, Kardeş Kavgası ve Yeniden Çarmıha Gerilen İsa'dır.


Eserleri

- Yazar (X)
- Yazar (X)
Çileci - Salvatores Dei - Yazar (İstos)
El Greco'ya Mektuplar - Yazar (Can)
El Greco'ya Mektuplar - Yazar (E)
El Greco'ya Mektuplar - Mini Kitap - Yazar (Can)
Günaha Son Çağrı - Yazar (Can)
Günaha Son Çağrı - Mini Kitap - Yazar (Can)
Kaptan Mihalis - Yazar (Can)
Yeniden Çarmıha Gerilen İsa ( 1+2 Kitap Armağanlı ) - Yazar (Can)
Yeniden Çarmıha Geriliş - Yazar (Oda)
Zorba - Yazar (Can)
Sepet Devam
Boş

 

Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.038s